Opublikowany: pt, Paź 27th, 2017

25-lecie Zespołu Szkół w Polkowicach (WIDEO, FOTO)

Były wspomnienia, podziękowania, życzenia, statuetki i nagrody. Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach obchodził dziś 25-lecie istnienia. Z tej okazji w auli Forum pojawili się m.in. byli dyrektorzy oraz absolwenci placówki, samorządowcy, a także przedstawiciele instytucji i służb mundurowych.

Pierwszym dyrektorem polkowickiego Zespołu Szkół był Włodzimierz Olszewski, obecnie rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego. Początki łatwe nie były. Uczniowie rozpoczęli naukę 14 września 1992 roku.

– To był okres pionierskiej pracy kiedy budowaliśmy szkołę – wspomina Włodzimierz Olszewski. – Pamiętam, jak byliśmy wtedy u ówczesnego kuratora oświaty, który nie bardzo chciał przeznaczyć środki na budowanie szkoły w Polkowicach uznając, że Polkowice są bogatym miastem w związku z tym same sobie poradzą. I musiały sobie same poradzić. Podczas pierwszej inauguracji kiedy otwierano mury naszej szkoły, a właściwie pierwszego budynku, symbolem uroczystości był mur, który symbolicznie też zburzyliśmy. Chodziło o przełamanie niemożności zmian zachodzących w Polkowicach. Oddzielenie „starej” edukacji od nowej.

Z sentymentem o Zespole Szkół mówi też starosta polkowicki, w przeszłości związany zawodowo z tą placówką.

– Wcześniej szkoła też funkcjonowała, ale pod nazwą Zespół Szkół Ogólnokształcących, który powstał jeszcze w latach 70. – wspominał Marek Tramś, starosta polkowicki. – Obecnie organem prowadzącym jest powiat. Dla mnie jest wielki honor i zaszczyt tym bardziej, że kiedyś rozpoczynałem pracę w Polkowicach właśnie w murach tej szkoły. Z dyrektorem Gołębiowskim przyszliśmy tu do pracy i myślę, że w jakiś sposób przyczyniliśmy się do rozwoju tej placówki.

Jubileusz był także okazją do spotkań i wspomnień. Wielu absolwentów Zespołu Szkół wróciło tam, by uczyć kolejne pokolenia. W jubileuszowe obchody mocno zaangażowali się obecni uczniowie. Są dumni ze swojej szkoły.

Podczas uroczystości wręczono statuetki „Bene Meritus”, czyli „Dobrze Zasłużony”, pamiątkowe tabliczki oraz nagrody. Obchody 25-lecia szkoły uświetniła Orkiestra Górnicza ZG Polkowice-Sieroszowice.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..