Opublikowany: pt, Lip 19th, 2019

23-latek włamał się do hotelu

Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić 23-letni mieszkaniec Legnicy, którego w środę zatrzymali miejscowi policjanci. Mężczyzna włamał się do sali konferencyjnej jednego z hoteli w mieście, skąd ukradł m.in. telefon komórkowy i rzutnik. 

Do zatrzymania doszło tuż po godz. 21. – Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas interwencji w jednym z legnickich hoteli zatrzymali 23-letniego mieszkańca Legnicy, który po uprzedniej kradzieży pęku hotelowych kluczy, włamał się do sali konferencyjnej hotelu. Łupem złodzieja padł między innymi telefon komórkowy oraz rzutnik – relacjonuje starszy sierżant Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Kryminalni podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu również kradzież konsoli w jednym z legnickich sklepów, czym spowodował straty na kwotę 1500 zł.

– Kradzież z włamaniem, w przeciwieństwie do kradzieży, nie jest czynem przepołowionym. Sprawca odpowiada za przestępstwo niezależnie od wartości skradzionej rzeczy. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.  W przypadku mniejszej wagi, sąd może orzec karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – tłumaczy policjantka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..