Opublikowany: śr, Lip 11th, 2018

2 promile za kółkiem

Niebawem przed sądem stanie 28-latek, którego policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali za jazdę na „podwójnym gazie”. Mężczyzna usiadł za kierownicą swojego volkswagena, choć miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Do spotkania nieodpowiedzialnego kierowcy z policjantami doszło przy ul. Neptuna w Legnicy. To miała być rutynowa kontrola, ale szybko stało się jasne, że zatrzymując auto 28-latka funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego poważne zagrożenie.

– Okazało się, że mężczyzna jest pijany. 28-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie – informuje podkom. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

28-latek odpowie teraz przed sądem. Za jazdę po pijanemu może trafić za kraty na dwa lata oraz stracić prawo jazdy.

– Kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto, wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela, jeśli ten nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób. Wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów – przypomina podkom. Król-Szymajda.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..