Opublikowany: wt, Sie 6th, 2019

19-letni pirat drogowy

142 km/h pędził przez miasto 19-letni legniczanin, którego zatrzymali policjanci. Nieodpowiedzialny kierowca przekroczył prędkość aż o 82 km/h, przez co stracił prawo jazdy.

Na kierowcę volkswagena passata legniccy policjanci natknęli się przy ul. Piłsudskiego. 19-latek pędził 142 km/h, z pewnością nie spodziewając się spotkania z mundurowymi.

– Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Konsekwencje? Za swoje wykroczenie 19-latek będzie musiał zapłacić mandat, otrzymał też 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

– Wprowadzone 4 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dot. poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkuje dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych – przypomina mł. asp. Ekiert.

Legniccy policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Przypominają, że nadmierna prędkość może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..