Opublikowany: czw, Maj 17th, 2018

19-latek zatrzymany z marihuaną

Na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył, chcąc zniknąć z pola widzenia funkcjonariuszy. Na niewiele to się jednak zdało, ponieważ już po chwili 19-letni mieszkaniec Jawora był w rękach miejscowych stróżów prawa. Wtedy też wyjaśnił się powód jego nerwowego zachowania…

Choć zachowanie nastolatka miało na celu odwrócenie uwagi mundurowych, to efekt był zupełnie odwrotny. W trakcie kontroli osobistej wyszło na jaw, dlaczego tak usilnie próbował on uniknąć spotkania z policjantami. Przy 19-latku funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. W kieszeni jego kurtki znajdował się zielony susz roślinny, zawinięty w folię aluminiową. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana.

Młody jaworzanin najpierw tłumaczył mundurowym, że nie miał pojęcia co znajdowało się w kieszeni. Później próbował ich przekonać, że kurtka nie należy do niego lecz czyja jest, tego już powiedzieć nie potrafił.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące sprawy posiadania narkotyków oraz  sprawdzają źródło ich pochodzenia – informuje komisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. – Teraz 19-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..