Opublikowany: sob, Sty 13th, 2018

17-latek kradł jak weteran

Fot. ilustracyjna

Sprzęt elektroniczny, biżuteria, pieniądze i telefony komórkowe padły łupem zaledwie 17-letniego złodzieja, który łupy wyniósł z jednorodzinnego domu i samochodu na terenie gminy Chojnów. Nastolatkowi grozi teraz nawet 10-letnia odsiadka.

Zgłoszenie włamania i kradzieży dotarło do chojnowskich policjantów, którzy prowadzili rozpoznanie w tej sprawie na terenie gminy. Wszystkie ślady wskazywały, że sprawcą obu kradzieży jest ten sam człowiek.

– Funkcjonariusze zebrali informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń. W wyniku zaplanowanych działań dokonali zatrzymania wytypowanego mężczyzny. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do dokonywania przestępstw oraz rzeczy pochodzące z włamań – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Śledczy zebrali dowody, które potwierdziły, że w ciągu ostatnich kilku tygodni 17-latek włamał się zarówno do jednorodzinnego domu, jak i samochodu, skąd ukradł sprzęt elektroniczny, biżuterię, pieniądze i dwa telefony komórkowe. Straty, jakie spowodował właściciel oszacował na ponad 5 tys. zł.

– Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – przypomina mł. asp. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..