Opublikowany: pt, Cze 15th, 2018

14-latek sprawcą rozboju

Legniccy policjanci zatrzymali 14-letniego sprawcę rozboju. Nieletni oprócz tego, że napadł 12-letniego legniczanina, to jeszcze ukradł mu rower. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Do oficera dyżurnego legnickiej policji zgłosiła się zaniepokojona matka. Kobieta oznajmiła funkcjonariuszom, że skradziono rower należący do jej 12-letniego syna. Wartość strat zgłaszająca wyceniła na 800 zł. Dodała, że złodziej użył też przemocy wobec jej syna. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii.

Kilka dni po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze ustalili tożsamość napastnika, a następnie dotarli do nieletniego, który był odpowiedzialny za zdarzenie.  – Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 14-letni sprawca na ulicy Kołodziejskiej w Legnicy dokonał kradzieży roweru należącego do 12-letniego chłopca, którego chwilę wcześniej popchnął oraz przewrócił na ziemię, doprowadzając do stanu bezbronności. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń piwnicznych użytkowanych przez nieletniego sprawcę odzyskali skradziony rower. Chłopak został zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka – informuje podkomisarz Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Teraz 14-latek nie uniknie już odpowiedzialności. Całość materiałów zostanie teraz przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieletniego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..