Opublikowany: sob, Lip 28th, 2018

12 tysięcy wciąż bez pracy

Subregion legnicko-głogowski osiągnął drugą w kolejności najniższą stopę bezrobocia wśród subregionów Dolnego Śląska. Wynosi ona dla naszego terenu 6,7 proc., a dla całego województwa – 5,4 proc. Rok do roku bezrobocie spadło o blisko 1,6 tys. osób, ale bez pracy jest nadal ponad 12 tys. mieszkańców subregionu.

Z danych Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że wskaźniki bezrobocia w regionie są wyraźnie zróżnicowane:

 • Legnica – 12,5 proc. (2,06 tys. osób),
 • powiat głogowski – 9,3 proc. (2,72 tys. osób),
 • powiat legnicki – 5,2 proc. (2,34 tys. osób),
 • powiat lubiński – 4,6 proc. (1,74 tys. osób),
 • powiat polkowicki – 4,2 proc. (1,66 tys. osób).

Odzwierciedleniem tych różnic jest kwota, jaką dysponują powiatowe urzędy pracy na aktywizację osób bezrobotnych w ramach tegorocznej puli Funduszu Pracy:

 • PUP Legnica – blisko 12 mln zł,
  PUP Głogów – 7,28 mln zł.
  PUP Lubin – 4,92 mln zł
  PUP Polkowice – 4,27 mln zł.

Do wykorzystania jest jeszcze prawie połowa tej kwoty. Dodatkowo bezrobotni, pracujący, pracodawcy, organizacje społeczne i pozarządowe mogą liczyć na co najmniej 110 mln zł na projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, które są w dyspozycji DWUP.

Z sukcesem realizowany jest też u nas Krajowy Fundusz Szkoleniowy. To specjalne pieniądze dla pracodawców i ich pracowników na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe. Z nieco ponad miliona przeznaczonego na subregion, pracodawcy za pośrednictwem PUP zakontraktowali blisko 950 tys. zł.

– Jest o czym mówić i o co powalczyć, bo w obecnej perspektywie unijnej mamy jeszcze ponad miliard złotych do rozdysponowania na Dolnym Śląsku. Do kogo trafią te fundusze? To przede wszystkim zależy od aktywności subregionu – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Więcej informacji na:

 • www.rpo.dwup.pl
 • www.power.dwup.pl
 • www.ciipkz.dwup.pl

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..