LUBIN. Jubileusz najmłodszego oddziału KGHM (WIDEO)

68f653aa10a72c46ebc229ce8d37234dNajmłodszy oddział KGHM świętował dzisiaj piętnaste urodziny. Podczas uroczystej gali w Centrum Kultury Muza pracownicy Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji odebrali wyrazy uznania i nagrody za udział w rozwoju organizacji, dzięki której Polska Miedź przez całą dobę korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych.

Nowy oddział rozpoczął działalność 1 kwietnia 2001 roku. Od tamtej pory zespół COPI zbudował sieć komputerową, łączącą wszystkie oddziały i większość spółek grupy KGHM. Wśród wielu zrealizowanych projektów są między innymi systemy monitoringu bezpieczeństwa obiektów i ciągów produkcyjnych, systemy kontroli dostępu oraz sieć umożliwiająca prowadzenie wideokonferencji pracowników z różnych kontynentów Ich dziełem jest także telewizja korporacyjna oraz nowatorski projekt E-Raport, realizowany wspólnie z Zakładami Górniczymi Polkowice-Sieroszowice, zapewniający szybką komunikację on-line pomiędzy różnymi wydziałami kopalni.

– Łączymy dwa światy: świat IT i telekomunikacji ze światem biznesu opartego o wydobycie, przetwórstwo miedzi, wytop srebra, złota, platyny. Do tego niezbędne są systemy informatyczne i telekomunikacyjne – mówi Grzegorz Mach, dyrektor naczelny COPI. – Zapewniamy ciągłość ich pracy, także w trudnych warunkach pod ziemią. Świadczymy ponad trzysta usług informatycznych, zarówno dla podmiotów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W skład kompleksowych rozwiązań wchodzi sprzęt, oprogramowanie, wdrożenie, obsługa serwisowa i utrzymanie, a także rozwój zgodnie z bieżąco zgłaszanymi potrzebami – wylicza.bf326c29016a24654cb5cd578c962870

„Miedziowi” informatycy czuwają także nad systemem zintegrowanego zarządzania wszystkimi zasobami firmy – SAP. Został on wdrożony w roku 1999 i do dziś zapewnia firmie przewagę konkurencyjną w wielu aspektach jej działalności.

— Wdrożenie w firmie o takiej specyfice, jak KGHM, było dla nas bardzo dużym wyzwaniem. Jako dostawca technologii musimy się dopasowywać do wszystkich zachodzących tu procesów i przede wszystkim w pełni je rozumieć – mówi Kinga Piecuch, prezes zarządu SAP Polska. – Już samą decyzją o wprowadzeniu tego rozwiązania kilkanaście lat temu KGHM pokazał, jak bardzo nowoczesną jest organizacją. To wdrożenie jest dla nas tym bardziej szczególne, że prowadzi je świetny zespół, właśnie w COPI, bardzo dobrze przygotowany i kompetentny i z tego z pewnością nasz zacny klient może być dumny.

Wśród zaproszonych na dziś gości byli również poprzedni menedżerowie ośrodka, a wśród nich Tadeusz Małoń, pierwszy dyrektor COPI, który otrzymał misję stworzenia oddziału zawiadującego wszystkimi procesami informatycznymi w KGHM: – Pot, łzy, ciężka praca, mniej kontaktów z rodziną i w ten sposób po trzech trudnych miesiącach udało się 1 kwietnia wystartować z oddziałem. Po piętnastu latach widzę, że oddział się rozwija i idzie w dobrym kierunku. Widzę dziś uśmiechniętych i zadowolonych ludzi, więc i ja jestem zadowolony.

– Dużo zmian, dużo rozwoju i nowych technologii. Pędzimy do przodu z całą firmą – podsumowuje Zbigniew Butrowski, jeden z odznaczonych dziś pracowników COPI. – Piętnaście lat temu podejście do informatyki było zupełnie inne, dziś bez służb informatycznych ta firma wyglądałaby zupełnie inaczej.

4c770523bcda5c63fa2d9603ca40b30fGratulacje pracownikom COPI złożył dziś Krzysztof Skóra, prezes Polskiej Miedzi: – Chciałem podziękować wam za trud i pracę, jaką włożyliście w rozwój Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji. To wasz wkład pozwoliły mu osiągnąć sukces. Kiedy powstawaliście, byliście oddziałem zajmującym się bardzo wąskim zakresem usług. Teraz słyszymy o ponad kilkuset produktach i usługach, które świadczycie w Polsce i za granicą. Życzę wam, by ten jubileusz i wszystkie lata, które są przed wami, dawały wam satysfakcję zawodową i w życiu osobistym.

A czego życzą sobie sami pracownicy COPI? – Żeby systemy działały bezawaryjnie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i spełniały oczekiwania klientów, czyli wszystkich pracowników KGHM – odpowiada Piotr Chabior, inżynier odpowiedzialny za utrzymanie i rozwój systemu SAP.

W trakcie dzisiejszej uroczystości troje pracowników uhonorowanych zostało odznakami „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź SA”. 17 osób, a wśród nich pięciu byłych dyrektorów ośrodka, odebrało pamiątkowe statuetki. Dyrektor COPI wręczył także 40 jubileuszowych odznak oraz 77 okolicznościowych dyplomów gratulacyjnych.

Dodaj komentarz